Polska plakatowa

W tym roku polską złotą jesień zepsuły mi twarze z plakatów 🍁

Przejeżdżając przez kolejne miasta i miasteczka obserwowałem rozmach, z jakim nasz kraj został obwieszony plakatami wyborczymi. Przez dłuższy czas zastanawiałem się jaki sens ma zawieszanie jedenastego plakatu obok dziesięciu innych. Czy ktoś to czyta? Równie dobrze mógłbym zawiesić tam swój mały billboardzik z uniesionym kciukiem i hasłem w stylu „Nigdzie się nie wybieram!”. Myślę, nikt nie zwróciłby na to uwagi.

Po co zatem kandydaci tak bardzo chcą zaistnieć w naszej przestrzeni? Jaki przekaz niosą ich wyretuszowane twarze, skoro na plakatach nie ma żadnej informacji o tym, co zrobili lub co zamierzają zrobić jako nasi przedstawiciele? Mamy głosować na najlepszy uśmiech czy może na najśmieszniejsze nazwisko? Smutne to i cyniczne.

Mam tylko nadzieję, że po wyborach wszystkie te plandeki znikną z naszych płotów i trafią do schronisk dla zwierząt jako ochrona przed deszczem. To chyba jedyny sposób by politycy okazali się do czegoś przydatni. Chociaż podobno schroniska plakatów już nie przyjmują. Widać zwierzaki też mają dosyć.

7 uwag do wpisu “Polska plakatowa

 1. Ja nie zwracam uwagi na plakaty, znaczy widzę, że zaśmiecają miasto, ale nie pamiętam twarzy. Zawsze przed wyborami robię swój własny rekonesans. Plakaty nie są mi do niczego potrzebne.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ostatnio nawet widziałam taki reportaż, gdzie dziennikarz pytał przechodniów o nazwiska z plakatów. Większość nie była w stanie sobie ich przypomnieć, nawet jeśli mijali je codziennie, np. w drodze do pracy. Masz więc całkowitą rację, że w obecnych czasach to już tylko zaśmiecanie przestrzeni publicznej, a nie faktyczny element walki wyborczej. Ale pieniądze wciąż na to idą nie małe…

  Polubione przez 1 osoba

  1. Przyznam, że jest to jeden z moich ulubionych absurdów naszych czasów. Mam też takie wrażenie, że spora cześć tych kandydatów woli schować się za plakatem niż zorganizować spotkanie wyborcze z potencjalnym elektoratem.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s