Wieczny student

Ktoś powiedział, że człowiek może mówić lub słuchać. Kiedy mówi, to na ogół wyłącznie to, co sam wie. Kiedy słucha, to zawsze ma szansę dowiedzieć się czegoś nowego. Idąc tym tropem zacząłem słuchać wykładów publikowanych w sieci, co uważam za jedno ze swoich ciekawszych odkryć ostatnich tygodni. Słucham wszystkiego bez wyjątku: wykładów historycznych, językowych, medycznych, politycznych. Google podpowiada, że pod hasłem „wykład” możemy znaleźć prawie milion filmów na YouTube. Myślę, że warto czasem rzucić trochę świeżych treści na sita swojej pamięci. A nuż coś zostanie. A jak już zostanie to może i zakiełkuje.

Słuchanie wykładów ma też dla mnie bardzo praktyczną zaletę, mianowicie pracownicy naukowi na ogół nie upraszają się o subskrybowanie ich projektów badawczych. Na nasze szczęście świat nauki jeszcze nie przewalutował się na lajki.

👨‍🎓

4 uwagi do wpisu “Wieczny student

  1. Też bardzo lubię wykorzystywać internet do nauki. Zdarza mi się słuchać wykładów. Ostatnio oglądałam wykład prof. Piotra Śliwińskiego o Julianie Tuwimie (na YT) – polecam gorąco. I bardzo lubię poszerzać czytane książki o wyszperane w sieci materiały. Czytam wspomnienia Marii Konwickiej o rodzinie i jednocześnie oglądam filmy krótkometrażowe jej wuja, Jana Lenicy. Dostęp do informacji wszelkiej maści jest cudowny. Ale mam wrażenie, że stosunkowo mało osób z tego korzysta…

    Polubione przez 1 osoba

  2. Już od dłuższego czasu także słucham wykładów na YT i muszę powiedzieć, że zainteresowały mnie szczególnie te z dziedziny fizyki, w której to, nad czym ubolewam, jestem totalnym laikiem. Polecam szczególnie te wygłaszane przez prof. Stanisława Bajtlika i prof. Krzysztofa Meissnera.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s